Harmonogram rekrutacji do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych na rok szkolny 2020/2021, dla których Gmina Wielka Wieś jest organem prowadzącym:

Lp.

Rodzaj czynności

w postępowaniu

rekrutacyjnym

w postępowaniu

uzupełniającym

Kontynuacja edukacji przedszkolnej

1.

Składanie przez rodziców deklaracji
o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego na kolejny rok szkolny.

od dnia 2 marca do dnia 9 marca 2020 roku

nie dotyczy

Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli
i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

2.

Składanie przez rodziców wniosków o przyjęcie do przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

od dnia 10 marca do dnia 23 marca 2020 roku

od dnia 4 maja do dnia

14 maja 2020 roku

3.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną złożonych wniosków i dołączonych do nich dokumentów.

do 3 kwietnia

do 20 maja

4.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

dnia 6 kwietnia

dnia 21 maja

5.

W przypadku rekrutacji do przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej, podpisywanie przez rodziców kandydata oświadczenia woli przyjęcia do przedszkola/oddziału przedszkolnego, do którego dziecko zostało zakwalifikowane. Niepodpisanie oświadczenia w tym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w danym przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole.

od dnia 7 kwietnia do dnia 14 kwietnia

od dnia 22 maja
do dnia 27 maja

6.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych
i nieprzyjętych oraz liczby wolnych miejsc (od tej daty rodzice mogą składać wnioski do komisji rekrutacyjnej o uzasadnienie odmowy przyjęcia, a następnie odwołania od rozstrzygnięcia komisji do dyrektora przedszkola/szkoły).

dnia 15 kwietnia

dnia 28 maja

Procedura odwoławcza

7.

1. W terminie 7 dni od dnia opublikowania list dzieci przyjętych i nieprzyjętych rodzic może wystąpić  do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem
o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.

2. W terminie 5 dni od dnia wystąpienia rodzica kandydata  z wnioskiem, o którym mowa w pkt. 1 sporządza się  uzasadnienie.

3. W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzic może wnieść do dyrektora przedszkola/szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

od dnia 14 kwietnia
2020 roku

W przypadku nieprzyjęcia dziecka do realizacji wychowania przedszkolnego dyrektor przedszkola/szkoły niezwłocznie informuje o tym fakcie Wójta Gminy Wielka Wieś. W tym przypadku Wójt Gminy, nie później niż przed rozpoczęciem postępowania uzupełniającego, pisemnie wskazuje rodzicom inne przedszkole/oddział przedszkolny w szkole, które może przyjąć dziecko.