RAMOWE ROZKŁADY DNIA

PRZEDSZKOLE - WIELKA WIEŚ

SCHODZENIE SIĘ DZIECI

Swobodne zabawy w kącikach zainteresowań; praca indywidualna
lub z zespołem dzieci o charakterze obserwacyjnym, stymulacyjno – kompensacyjnym, wychowawczym; praca z dzieckiem zdolnym; wprowadzenie do zajęć; ćwiczenia poranne; czynności porządkowe oraz higieniczne – przygotowanie do śniadania.

ŚNIADANIE

Czynności samoobsługowe – ćwiczenie / doskonalenie umiejętności samodzielnego i kulturalnego spożywania posiłku.

ZAJĘCIA EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZE

Praca dydaktyczno- wychowawcza; zabawy: dydaktyczne, ruchowe, tematyczne, integracyjne i inne; prace plastyczno – techniczne; pobyt na świeżym powietrzu; wycieczki; zajęcia podejmowane

OBIAD

Czynności samoobsługowe – ćwiczenie / doskonalenie umiejętności samodzielnego i prawidłowego posługiwania się sztućcami, pogadanki na temat zdrowego sposobu odżywiania się.

ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE

Odpoczynek poobiedni; ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych; zabawy swobodne w sali przedszkolnej i na placu zabaw; praca indywidualna lub z zespołem dzieci o charakterze obserwacyjnym, stymulacyjno – kompensacyjnym, wychowawczym; praca z dzieckiem zdolnym; czynności porządkowe oraz higieniczne – przygotowanie do podwieczorku.

PODWIECZOREK

Czynności samoobsługowe – ćwiczenie/ doskonalenie umiejętności samodzielnego i kulturalnego spożywania posiłku.

PODSUMOWANIE DNIA

Praca indywidualna lub z zespołem dzieci o charakterze obserwacyjnym, stymulacyjno – kompensacyjnym, wychowawczym; praca z dzieckiem zdolnym; zabawy swobodne dzieci; omówienie
z dziećmi wydarzeń dnia; pobyt na świeżym powietrzu; rozchodzenie się dzieci do domów.

W GODZINACH 8:30 – 13:30 REALIZOWANA JEST

BEZPŁATNA PODSTAWA PROGRAMOWA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

PRZEDSZKOLE - BIAŁY KOŚCIÓŁ

SCHODZENIE SIĘ DZIECI

Swobodne zabawy w kącikach zainteresowań; praca indywidualna

ŚNIADANIE

ZAJĘCIA EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZE

Praca dydaktyczno - wychowawcza; zabawy: dydaktyczne, ruchowe, tematyczne, integracyjne i inne; prace plastyczno – techniczne; pobyt na świeżym powietrzu; wycieczki; zajęcia podejmowane z inicjatywy dzieci; czynności porządkowe oraz higieniczne – przygotowanie do obiadu.

OBIAD

ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE