W środę tj. 13.11.2019r. dzieci z grupy „ Smerfy” i „Biedroneczki”, wybrały się na wycieczkę do Kina Kijów w Krakowie na przedstawienie pt: „Doktor i jego zwierzęta”.

Przedstawienie zaprezentowali aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
W wycieczce uczestniczyło 47 dzieci i 6 opiekunów.

Zgodnie z planem do teatru pojechaliśmy o godz. 10.00. Przed podróżą przypomniano dzieciom zasady bezpiecznej podróży. Celem wycieczki było: kształtowanie kultury zachowania podczas oglądania spektaklu oraz przybliżenie dzieciom postaci głównego bohatera „Doktora Dolittle””, który na pozór niczym nie różnił się od innych lekarzy, poza jednym… rozumiał mowę zwierząt. Jego dom był pełen różnych zwierzaków. Pewnego dnia jaskółka przyniosła wiadomość, że w Afryce chorują i umierają małpy. W imieniu małp poprosiła doktora o  przybycie i pomoc. Ponieważ doktor nie potrafił odmówić żadnemu zwierzęciu, zgodził się na tę daleką i bardzo ryzykowną podróż. Pożyczył statek i zabrał ze sobą swoje ulubione zwierzęta: psa, świnkę i papugę.
W Afryce przeżył wiele różnych przygód (min. miał niemiłe spotkanie z tamtejszym królem). Ostatecznie jednak wyleczył małpki i bezpiecznie wraz ze swoimi przyjaciółmi - zwierzętami .powrócił do domu.

Przedstawienie bardzo spodobało się dzieciom, które aktywnie w nim uczestniczyły, śpiewając
i odpowiadając na pytania aktorów. Po spektaklu pełni nowych wrażeń wróciliśmy  na obiad do przedszkola.