We wtorek 29 września w ramach realizacji projektu „Przedszkolni SupAIRmani – przyjaciele czystego powietrza i zieleni” w naszym przedszkolu odbyła się EKO- wywiadówka, podczas której została przedstawiona prezentacja, dzięki której przybyli Rodzice mogli zapoznać się z celami i działaniami przewidzianymi podczas realizacji projektu.

W trakcie EKO – wywiadówki odbyło się również spotkanie z ekodoradcą z Gminy Wielka Wieś -  Panią Moniką Cyrek, która poruszyła istotny dla naszego zdrowia problem smogu, jak chronić się przed jego konsekwencjami oraz przede wszystkim sposobach w jakich możemy ograniczać negatywne oddziaływanie na powietrze.  W tej kwestii ekodroradca przedstawił programy realizowane przez naszą gminę:

• Program „Realizacja Planu Gospodarki Niskoemisyjnej na terenie Gminy Wielka Wieś – etap II” – wymiana kotła
  • Program rządowy „Czyste Powietrze” – wymiana kotła oraz termomodernizacja budynku

Zachęcamy do zapoznania się z przedstawianymi na EKO- wywiadówce prezentacjami, które są dostępne jako załącznik.