Palma wielkanocna to tradycyjny symbol Niedzieli Palmowej, obchodzonej przez chrześcijan na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

Zwyczaj święcenia palm, znany jest w Polsce od średniowiecza.

Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby, która w symbolice kościoła jest znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy. Obok wierzby używano również gałązek malin i porzeczek.  W trzpień palmy wplatano również bukszpan, barwinek, borówkę, cis, widłak, oraz ozdabiano różnymi kolorowymi kwiatami  najczęściej były to kwiaty suszone lub  z bibuły.

W Wielką Sobotę palmy są palone, a popiół z nich jest używany w następnym roku, w środę popielcową do posypania wiernym głów.

Zgodnie z tradycją przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców na warsztaty wielkanocne które rozpoczęły się w przedszkolu od 9 kwietnia i wykonały piękne, kolorowe palmy.Radości było co niemiara.

Dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie i zapraszamy do galerii.