Zielona noc jak wiadomo to czas radości, zabawy i szczypty szaleństwa.

Z pełnymi plecakami, torbami Żabki zjawiły się wieczorem w budynku przedszkola, by świętować wspólne zakończenie roku szkolnego i pożegnanie z przedszkolem.

Zaczęliśmy tę długą noc od uroczystości „URODZIN” w grupie Smerfów. Po pysznym cieście przyszedł czas na zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

A o 20.00 kolacja i pyszna, ciepła pizza; uśmiech dzieci bezcenny! Ale że Żabki nie są strasznymi łakomczuchami, to jeszcze kilka osób na śniadanie zjadło po kawałku „Margherita”.

Po kolacji Żabki tworzyły własny „Las w słoiku” – mamy nadzieję, że długo będą mogły je podziwiać, Smerfy natomiast wysłuchały opowiadania z teatrem kamishibai.

Następnie Żabki znalazły prawdziwy list w butelce. Okazało się, że piraci ukryli skarb w przedszkolu. Żeby go znaleźć żabki musiały rozwiązywać zagadki, wypełniać polecenia i szukać wskazówek w całym budynku przedszkolnym. Dzieci same czytały wszystkie listy !!!!!!!  Poradziły sobie świetnie i skarb znalazły.

A potem pidżama party! Dzieci grzecznie umyły zęby, założyły piżamy i … zaczęła się ŻABKOWA DYSKOTEKA! Tańce, hulanki, swawole..! Smerfy w tym czasie pochłonął seans filmowy.

U Żabek kino rozpoczęło się opiero po 1 w nocy dzieci zasnęły a przedszkolne duszki pomalowały im buzie.

Już od 5 rano dzieci nie spały!!!!! (rodzice, jesteście wielcy) Po śniadanku dzieci spakowały rzeczy i w ogrodzie przedszkolnym bawiąc się wspólnie czekały na rodziców. Niektóre  zażyły mini prysznica urządzonego  w słońcu przez Panią dyrektor

I Wszyscy wróciliśmy do domów, dzieci szczęśliwe, panie niewyspane ale zadowolone a budynek przedszkola wciąż stoi .