W życiu każdego z nas  może wystąpić sytuacja, w której zagrożone będzie czyjeś życie lub zdrowie.

Taka sytuacja może się zdarzyć gdziekolwiek: w pracy, w drodze, w domu lub w przedszkolu.

Niestety w takich momentach większość ludzi gubi się i zamiast udzielić niezbędnej pierwszej pomocy wpada w panikę.

Dbając o bezpieczeństwo każdego z nas w ramach wzajemnej współpracy strażacy

z Ochotniczej Straży Pożarnej w Białym Kościele przeprowadzili w dniu 28 sierpnia 2019 roku szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej  dla pracowników przedszkola.

Podczas szkolenia każdy uczestnik przypomniał sobie o prostych czynnościach wykonywanych przed przybyciem ratowników, jak prawidłowo przeprowadzać resuscytację krążeniowo- oddechową oraz w prosty sposób sprawdzać podstawowe funkcje życiowe osoby poszkodowanej.

Wiedzę odświeżyli nam strażacy : Grzegorz Szopa oraz Grzegorz Kowalski

za co serdecznie im dziękujemy!

Teraz bezpiecznie możemy przygotowywać się do rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego 2019/2020