Przedszkolaki z GR. „Biedroneczki” i „Tygryski” miały zaszczyt skorzystać z zaproszenia na "Dni otwartych koszar" Orkiestry Wojskowej w Krakowie.

Wojskowi dali wspaniały koncert, a dzieci udowodniły swoim śpiewem, że znają słowa najważniejszej pieśni dla każdego Polaka „Mazurek Dąbrowskiego”. Każdy z muzyków w ciekawy, dowcipny sposób zaprezentował również swój instrument. Sadząc po minach i reakcjach przedszkolaków największe wrażenie wywarły na nich: puzon, waltornia (róg), eufonium, trąbka, tuba, bęben i saksofony. Wojskowi opowiedzieli o prowadzeniu orkiestry i wojskowym ceremoniale oraz przedstawili dzieciom kilka mało znanych instrumentów perkusyjnych. Najodważniejsi wcielili się w rolę dyrygenta i tamburmajora. Serdecznie dziękujemy muzykom z Orkiestry Wojskowej w Krakowie za piękny koncert, wzbogacenie wiedzy muzycznej i wspaniałą zabawę! Szczególne podziękowanie składamy Tatusiowi Wojtusia i Stasia z grupy „Biedroneczki” i „Tygryski”  za zaproszenie oraz za osobisty w nim udział.