Naplotkowała sosna,
że już się zbliża wiosna.
Kret skrzywił się ponuro:
„Przyjedzie pewnie furą”.
(…)
A wiosna przyszło pieszo –
Już kwiaty z nią się śpieszą,
Już trawy przed nią rosną
I szumią: „Witaj wiosno!”.

Jan Brzechwa

Wiosna to najpiękniejsza pora roku kiedy wszystko rozkwita i budzi się do  życia. Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu był bardzo radosny. Tego dnia uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem pt. „Witaj Wiosno!” w wykonaniu nauczycielek. Wiosna to idealna pora roku, by stworzyć sprzyjające okoliczności do prowadzenia obserwacji i poznawania cyklu rozwojowego roślin oraz warunków potrzebnych im do wzrostu. W kącikach przyrody „Biedroneczek” także zawitała wiosna. Dzieci podczas zajęć samodzielnie sadziły wiosenne kwiaty, cebulki na szczypior, wysiewały owies i rzeżuchę. Pięknie dziękujemy za pomoc Naszym Niezastąpionym Rodzicom, którzy pomogli zagospodarować nasz wiosenny kącik .

Z okazji pierwszego dnia wiosny dzieci przyszły do przedszkola w skarpetkach nie do pary. Jest to symbol solidarności z osobami chorymi na Zespół Downa. Dzieci uczą się, że wszyscy jesteśmy pełnowartościowymi ludźmi, pomimo różnic, które posiadamy.

Dzisiejszy dzień był bardzo radosny i pełen wrażeń i z pewnością możemy stwierdzić, że po dzisiejszym dniu Wiosna zawitała do nas na dobre.