W naszym przedszkolu obchodziliśmy 11 października Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji odwiedziliśmy Urząd Pocztowy w Wielkiej Wsi. Pani pracująca na Poczcie  wyjaśniła dzieciom jak prawidłowo zaadresować listy, przesyłki, co powinno znaleźć się na kopercie, co można kupić na poczcie, kto to jest adresat, kto to jest nadawca, czym są pocztówki, widokówki, co zrobić, aby list dotarł, co to jest skrzynka pocztowa, co można tam wrzucić. Korzystając z okazji wysłaliśmy listy dla swoich bliskich i przyjaciół z grupy, którzy tego dnia byli nieobecni w przedszkolu.

Mieliśmy możliwość zobaczyć różne druki, koperty, tablet, na którym potwierdza się odbiór paczki. Dzieci mogły przymierzyć czapkę listonosza, galeria jest śliczna :) Pozostaje nam cierpliwie czekać jak listy trafią do adresatów.