W dniu 05 kwietnia 2024 roku naszym gościem był Ratownik Medyczny, pan Mateusz z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego ze Stacji Skała. Ratownik wyjaśnił na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Przedszkolaki mogły wykazać się znajomością numerów telefonów alarmowych do pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policji oraz numerem ogólnoeuropejskim 112. Dowiedziały się w jaki sposób zgłaszać wypadek, jakie informacje podać dyspozytorowi. Uświadomiły sobie, że bardzo ważną rzeczą jest znajomość swojego adresu zamieszkania. Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył, dlaczego jest koloru pomarańczowego. Pan Mateusz bardzo interesująco opowiadał i zaprezentował sprzęty medyczne. Dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Spotkanie z Ratownikiem Medycznym nauczyło przedszkolaków ważnych rzeczy oraz było bardzo interesujące. Dziękujemy Pani Annie Lorenz za zorganizowanie spotkania z Ratownikiem Medycznym, a Panu Mateuszowi dziękujemy za przybycie i przeprowadzenie ciekawych zajęć.