W środę 17 kwietnia 2024 roku nasza grupa "Wesoła Gromadka" wybrała się na wycieczkę do miejscowego kościoła. Celem wycieczki było poznanie historii i zabytków Białego Kościoła. Dzieci zapoznały się z miejscem świętym, w którym obowiązują specjalne zasady zachowania się. Na miejscu powitała nas siostra Joanna Jobłońska - nauczycielka religii, która oprowadziła nas po kościele i pokazała zabytkowe wnętrze: ołtarz, ambonę, tabernakulum, zakrystię, chrzcielnicę. Dzieci z zachwytem oglądały sztukę sakralną : naczynia liturgiczne, piękne zdobione obrazy, witraże, rzeźby. Przedszkolaki obejrzały stacje Drogi Krzyżowej. Siostra Joanna pokazała garderobę sakralną - szaty liturgiczne do sprawowania maszy świętej, dzieci z zachwytem oglądały piękne zdobienia i hafty. Małym dziewczynkom bardzo spodobały się "złote" i różowe szaty. W kościele wszyscy mogliśmy zagrać dzwonkami, których używają ministranci. Na zakończenie dzieci pożegnały się modlitwa z Panem Jezusem. Bardzo dziękujemy siostrze Joannie Jabłońskiej za  oprowadzeni naszej grupy po zabytkowym kościele.