We wtorek 03.10.20203 roku grupa "Wesoła Gromadka" uczestniczyła w wycieczce do Olkusza. Podczas wycieczki dzieci zwiedziły firmę Olkuskie Wyroby Emaliowane, kontynuującą dziedzictwo regionu, tworząc emaliowane naczynia użytkowe ręcznie zdobione. Przedszkolaki słuchały pana Krzysztofa, który przekazywał z wielką pasją informacje jak powstają wyroby emaliowane, co to jest emalia oraz zobaczyły jak działają maszyny do ich produkcji. Atrakcyjnym punktem wycieczki był udział w warsztatach emaliowania garnuszków. Dzieci z wielką przyjemnością założyły fartuszki, rękawiczki i mając do dyspozycji bogatą paletę kolorów emalii - stworzyły dzieła sztuki na garnuszkach, które staną się ich własnością. Dziękujemy za poświęcony czas i zorganizowanie wyjątkowej atrakcji !